www.mustrimaailm.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

+12
anxy
LillyS
Kiibuke
Retsete
Kaisukas
kaiekk
maapiiga7
Miuks
anca17
Cassie
triin112
laanelill
16 posters

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 20:09

Ohkan järjekordselt ja nean oma arvutamispuudulikkust. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341784 Pikema raalimise peale mõtlen ma muidugi kõik asjad välja, aga eksimisvõimalus on paraku kah olemas ja ega ma tegelikult ei tahaks üldse arvudega jännata... Kindlasti on keegi kusagil maailmas teinud mõne tubli tabeli, kus paned aga arvud sisse ja tabel annab tulemused.
No näiteks selline tekstülesanne:
Mustris on ettenähtud koetihedus 16 silma 10 cm-le. Kudujal tuleb tuleb teistsuguse lõngaga 18 silma. Etteantud mustri korral oleks vaja üles luua 150 silma. Mitu silma peab kuduja üles looma?
Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  665410
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  triin112 Esm 28 Mai 2012, 20:16

Laanelill, äkki sa oled minu õde! Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Mul on sama jama, alati läheb jube kaua aega. Nädalavahetusel kuskil teemas juba vahutasin, kuidas ülevalt alla pluusil arvutasin nii valesti, et varrukate asemel oleksin saanud rinnaaugud. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716
triin112
triin112
Teeneline

Heegeldusoskus : ikka oskan
Kudumisoskus : kuduhoolik
Postituste arv : 10533

https://www.mustrimaailm.net/t1229-varrastesober-triin112 http://www.ravelry.com/projects/triin112

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Cassie Esm 28 Mai 2012, 20:20

Minu matemaatika ütleks 169 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716

_________________
Blogi: cassierosse.tumblr.com
Cassie
Cassie
Ütleb sõna sekka

Heegeldusoskus : ei harrasta
Kudumisoskus : areneb iga tööga
Postituste arv : 225

http://cassierosse.tumblr.com/

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 20:21

Jah, no on ju selline mõnus ja loominguline tegevus nagu kudumine. Ja siis äkki selgub, et tuleb end loomelainelt ümber lülitada raske matemaatika radadele. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  196576
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 20:25

Cassie kirjutas:Minu matemaatika ütleks 169 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716
Katsetuste tulemusena jõudsin ise ka sama tulemuseni. Aga kuidas küll saavutada see, et ma järgmisel korral täpselt sama jalgratast ei leiutaks?
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  anca17 Esm 28 Mai 2012, 20:30

Ristkorrutisena saaks küll:
16 silma (10cm kohta) on 150 silma
18 silma (10cm kohta) on X silma

18*150/16=168,75

anca17
anca17
Mustrimaailma
põliselanik

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : hobiheegeldaja
Kudumisoskus : pühapäevakuduja
Postituste arv : 1789

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 20:35

anca17 kirjutas:Ristkorrutisena saaks küll:
16 silma (10cm kohta) on 150 silma
18 silma (10cm kohta) on X silma

18*150/16=168,75


Oo, see on juba märksõna, mida meelde jätta! Aitäh!
Ma ise üritasin oma loogikaga tuletada:
150 silma : 16 * 18 = 168,75
Hmm... ega siin vist loogikat tegelikult ei ole, pigem mingi äraspidine tuletis ristkorrutisest. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  553164
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  anca17 Esm 28 Mai 2012, 20:38

Võta heaks! Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  509582

Keegi võiks õpetada, kuidas saab õige koguse silmi, kui tööproovi ei tee. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341589
anca17
anca17
Mustrimaailma
põliselanik

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : hobiheegeldaja
Kudumisoskus : pühapäevakuduja
Postituste arv : 1789

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Cassie Esm 28 Mai 2012, 20:38

laanelill kirjutas:Ohkan järjekordselt ja nean oma arvutamispuudulikkust. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341784 Pikema raalimise peale mõtlen ma muidugi kõik asjad välja, aga eksimisvõimalus on paraku kah olemas ja ega ma tegelikult ei tahaks üldse arvudega jännata... Kindlasti on keegi kusagil maailmas teinud mõne tubli tabeli, kus paned aga arvud sisse ja tabel annab tulemused.
No näiteks selline tekstülesanne:
Mustris on ettenähtud koetihedus 16 silma 10 cm-le. Kudujal tuleb tuleb teistsuguse lõngaga 18 silma. Etteantud mustri korral oleks vaja üles luua 150 silma. Mitu silma peab kuduja üles looma?
Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  665410

Minu loogika on selline ( mis lonkas esialgu pisut)

Kirjutad andmed nii ristile ja siis teed tehte, et leida see otsitav x.
16 silma = 150 loodavat silma
18 silma = x loodavat silma

Ehk kontrolli enne kui ütled Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Nüüd kui õigesti vormistatud tehe on ees leidsin oma vea. Sorri Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716, kiiruga arvutasin.

Nii arvutades tuleb ikka 150/18 x 16 ja saad selle x loodavat silma, mis on 133,3 mis on ka loogilisem.


Oh omg omg.. Ma ei teagi mis nüüd on õige Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Ärge mind kuulake, ma olen vb luuludes Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716






Viimati muutis seda Cassie (Esm 28 Mai 2012, 20:40). Kokku muudetud 1 kord

_________________
Blogi: cassierosse.tumblr.com
Cassie
Cassie
Ütleb sõna sekka

Heegeldusoskus : ei harrasta
Kudumisoskus : areneb iga tööga
Postituste arv : 225

http://cassierosse.tumblr.com/

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  triin112 Esm 28 Mai 2012, 20:39

Ma arvutan kõikvõimalikke asju ristkorrutisega. Nagu parandan kõike restardiga. Võimalikke ja võimatuid asju, vahel isegi veab. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716
triin112
triin112
Teeneline

Heegeldusoskus : ikka oskan
Kudumisoskus : kuduhoolik
Postituste arv : 10533

https://www.mustrimaailm.net/t1229-varrastesober-triin112 http://www.ravelry.com/projects/triin112

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Cassie Esm 28 Mai 2012, 20:42

http://www.hot.ee/ristkorrutis/
Siit saab alati õige vastuse, niiet esimene minu vastus oli siiski õige ja edasi ajasin juba udu. Mõtlesin üle Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  80265 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341784

_________________
Blogi: cassierosse.tumblr.com
Cassie
Cassie
Ütleb sõna sekka

Heegeldusoskus : ei harrasta
Kudumisoskus : areneb iga tööga
Postituste arv : 225

http://cassierosse.tumblr.com/

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Miuks Esm 28 Mai 2012, 20:43

Cassie imelise ristkorrutisega saab mitu numbrit väiksema asja Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  9608 .

_________________
Loob ja koob
Miuks
Miuks
Lõngapoodnik

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : olen proovinud
Kudumisoskus : sõltlane
Postituste arv : 3008

http://marikaluks.blogspot.com/ http://www.ravelry.com/projects/Miuks

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 20:46

Oijah, minu juhe läks juba korraks täitsa kokku...
Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  80265 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  80265 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  80265
Aga ristkorrutis on tõesti imeline asi. Triin, ma vist olen tõesti sinu õde. Lihtsalt ma olen vahepeal ära jõudnud unustada, et selline asi nagu ristkorrutis on juba välja mõeldud ja ei vaja uuesti leiutamist :roll:
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  maapiiga7 Esm 28 Mai 2012, 20:47

anca17 kirjutas:Võta heaks! Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  509582

Keegi võiks õpetada, kuidas saab õige koguse silmi, kui tööproovi ei tee. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341589


Vat seda "imelooma" oleks mul ka vaja teada - ma ei salli proovilappe silmaotsaski Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  341589
maapiiga7
maapiiga7
Kuduralli 2013 ja 14 võitja
Kuduralli 2013 ja 14 võitja

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Rallin10
Heegeldusoskus : süveneb ohtlikult
Kudumisoskus : aastaringne kuduhoolik
Postituste arv : 6113

https://www.mustrimaailm.net/t1084-maapiiga-maailm

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  kaiekk Esm 28 Mai 2012, 20:54

Neile, kellel on Androidiga telefon - KnittingCalc - hea ja lihtne kasutada.

kaiekk
kaiekk
Ütleb sõna sekka

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : oskan, aga ei kasuta
Kudumisoskus : mida rohkem koon, seda vähem oskan
Postituste arv : 358

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 21:02

kaiekk kirjutas:Neile, kellel on Androidiga telefon - KnittingCalc - hea ja lihtne kasutada.

Nii? Aga kui ei ole sellist telefoni? Mis selle viguri sisuks on ja ehk on see kusagil internetis olemas?
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  kaiekk Esm 28 Mai 2012, 21:23

See on sisuliselt täpselt sama asi nagu varem viidatud ristkorrutise kalkulaator - kirjutad mustris antud silmuste arvu (10 cm kohta) ja kui palju vaja üles luua ja siis kirjutad oma lõngaga saadud silmuste arvu (10 cm kohta) - arvutab välja, palju sinu lõngaga vaja üles luua.

Selles rakenduses on ka kalkulaator mis arvutab, mitu tokki lõnga vaja osta kui meetrite arv tokis erineb mustris toodust - kui on vaja 8 x 50 g aga sinu lõng on 100 g tokkides, saab ilusasti vastuseks et on vaja 4 tokki Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  509582

Telefon on alati käepärast, mugavam kasutada kui arvutit Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  509582

kaiekk
kaiekk
Ütleb sõna sekka

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : oskan, aga ei kasuta
Kudumisoskus : mida rohkem koon, seda vähem oskan
Postituste arv : 358

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  laanelill Esm 28 Mai 2012, 21:28

Jah, see kõlab tõesti praktilise abivahendina. Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  65717 Kui ma ükskord telefoni välja vahetan, siis tean, milliseid vigureid sinna juurde otsida. Aitäh!
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Kaisukas Esm 28 Mai 2012, 21:31

Võite ka kasutada minu omaks tarbeks tehtud tabelit SIIN. Tabelis mingit hullu matemaatikat pole. Ma lihtsalt ei viitsinud iga kord kalkulaatoriga mürada ja tegin igalt poolt ligipääsetava tabeli Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  718874 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  665410

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Retsete Esm 28 Mai 2012, 22:24

Kaisukas kirjutas:Võite ka kasutada minu omaks tarbeks tehtud tabelit SIIN. Tabelis mingit hullu matemaatikat pole. Ma lihtsalt ei viitsinud iga kord kalkulaatoriga mürada ja tegin igalt poolt ligipääsetava tabeli Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  718874 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  665410

Kaisukas - sa võiks siia kuskile teha teema nimega abivahendid. sinna võiks lisada lingid kõikvõimalike tabelite, kalkulaatorite jne. juurde. Omast kogemusest tean, et inimlik mugavus on uskumatult suur. Nagu mina kui - selle asemel, et googeldada - esitasin jardide kohta küsimuse MMs.Lihtsalt ajus on tekkinud selline tingrefleks, et kudumine- ei tea-MM - saab abi. Ja ei hakkagi mujalt otsima Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716

_________________
Kooks ja kokkaks : oh! oleks ma ämblik!
Retsete
Retsete
Teeneline

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : hobiheegeldaja
Kudumisoskus : kuduhull
Postituste arv : 6982

https://www.mustrimaailm.net/t350-retsete-longajooksud

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Kaisukas Esm 28 Mai 2012, 22:37

Meil oli käsitöövahendite all nutitelefonide apps'ide teema. Laiendasin seda muudele linkidele ka Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  718874

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Retsete Esm 28 Mai 2012, 23:02

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  369181

_________________
Kooks ja kokkaks : oh! oleks ma ämblik!
Retsete
Retsete
Teeneline

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Toetaj11
Heegeldusoskus : hobiheegeldaja
Kudumisoskus : kuduhull
Postituste arv : 6982

https://www.mustrimaailm.net/t350-retsete-longajooksud

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Kiibuke Kolm 17 Okt 2012, 22:52

Eeldan, et see on õige koht, kus küsida...
Ma iga kord olen hädas ning teen tohutuid arvutusi ja tulemus ikka pole õige.
Küsimus selles, et kuidas arvutate mitme silma tagant on vaja kokku võtta.
NT. Kui on 138 silma ning kahandada tuleb ühtlase vahega 32 silma... Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  9608

Kiibuke
Kiibuke
Mustrimaailma
põliselanik

Heegeldusoskus : olemas
Kudumisoskus : olemas
Postituste arv : 1308

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Kaisukas Kolm 17 Okt 2012, 23:16

Mina arvutan tavaliselt nii, et jagan silmuste arvu numbriga, mis tuleb kahandada.

Antud näite puhul siis 138/32=4,3
Ringi rütm oleks siis 2 pr, 2 kokku, 2 pr, 2 kokku, 3 pr, 2 kokku = 4, 4, 5)

Kui suhteks tuleb nt 8,5, siis kood ringi rütmiga 8 pr, 2 pr kokku, 9 pr, 2 pr kokku.


Enne uut ringi kontrolli kindlasti silmuste arv üle ja vajadusel kahanda järgmise alguses/viimase lõpus paar tk veel. Kõige raskem on õige rütmi hoidmine Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  12051

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  Empty Re: Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus

Postitamine  Kiibuke Kolm 17 Okt 2012, 23:21

Ole sa tuhandest tänatud! Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  369181 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  369181 Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  369181

Näib, et olen õigel teel Arvutamised ehk silmade arv ja kudumistihedus  483716
Kiibuke
Kiibuke
Mustrimaailma
põliselanik

Heegeldusoskus : olemas
Kudumisoskus : olemas
Postituste arv : 1308

Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele