www.mustrimaailm.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Käsitöö hinnad.

+65
jutapille
laanelill
katriina7
pisike_smile
Cassie
meka
Hayley
Katriina
Helen
trinsu
toomkuningas
maapiiga7
helin12
triin112
siidisaba
Erru
anneli69
Drex
tiianiin
gerri
krissu787
pirtsux
kiisumari
v2ikekass
annuška
Pisi-Pisi
Bellemoore
carissime
härm
kirzika
Annyliis
p2ike26
Miuks
kaltsunukk
Terje
sokid11
sirtsuke
tiina
kair
Krentu
Emmaliine
ilona
Maadlipreili
Merrukas
aet10a
annero
kammeljas
siil
Sussukas
Helikene
Mumm
Berta
tegelinski
Tirtsukas
Retsete
gabriella
LillyS
rion
anjusa
Nuksu
mapikas
anka
Annely
Kaisukas
maasikmari
69 posters

Lehekülg 14, lehekülgi kokku 17 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Püh 15 Jan 2012, 18:18

Mina tahan nt vahete-vahel "kommiraha" teenida oma asjadega nt... Et no mis kasu neist raamatutest siis on, kui sealt mitte midagi "ärilistel eesmärkidel" kasutada ei tohi?!
Ma ei tee asju masstoodanguga, vaid noh mõningaid... Käsitöö hinnad. - Page 14 9608

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Kaisukas Püh 15 Jan 2012, 18:19

täpselt minu mõtted, Emmaliine Käsitöö hinnad. - Page 14 65717
Olgu nende seadustega, kuidas on - viisakus ja austus teiste loomingu suhtes peab jääma!!


Viimati muutis seda Kaisukas (Püh 15 Jan 2012, 18:20). Kokku muudetud 1 kord

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Käsitöö hinnad. - Page 14 553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Püh 15 Jan 2012, 18:20

rion kirjutas:Mina tahan nt vahete-vahel "kommiraha" teenida oma asjadega nt... Et no mis kasu neist raamatutest siis on, kui sealt mitte midagi "ärilistel eesmärkidel" kasutada ei tohi?!
Ma ei tee asju masstoodanguga, vaid noh mõningaid... Käsitöö hinnad. - Page 14 9608

Novot ja siit tuleb üks asi veel. Kust maalt hakkab masstoodang? Minu loogika ütleb, et kui teed rohkem kui üks, siis on juba hulk, seega... Käsitöö hinnad. - Page 14 482393 Käsitöö hinnad. - Page 14 706160 .

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Püh 15 Jan 2012, 18:34

Samas ma kõiki asju ju otseselt kuskil ei müüta. Keegi näeb miskit ja tahab ka ja siis veel vbl 1-2.
Aga segane on see värk tõesti ja vajaks kõvasti uuenduskuuri.

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Annyliis Püh 15 Jan 2012, 18:41

Emmaliine kirjutas:Seega jõuan mina isiklikult tagasi alguseni, et kõik algab suhtumisest. See, et tuleb austada teiste loomingut ja et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega. Seda nimetan mina elementaarseks lugpidamiseks teise inimese suhtes ja ma isiklikult püüan sellest lähtuda. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui keegi tuleb "viibutab mu nina all" oma disaineri "õigustega", ise ei teagi, mis tegelt ta õigused on.

Olen ma väitnud, et see teema vajalik poleks. Mulle hirmsasti meeldiks, kui kõik oleks selge ja eksisteeriks mingid üheselt võetavad reeglid. Käsitöö hinnad. - Page 14 65717 Paraku olen ma vist piisavalt rumal inimene, et pole siiani aru saanud kuidas asjad täpselt käima peaks. Oma kommetaariga tahtsingi öelda, et ei oska sõnagi sekka öelda, kuid kui lugedes targemaks saaks, oleks hirmus tore. Käsitöö hinnad. - Page 14 341589

IT-s oli kunagi samal teemal pikk arutelu. Teema siiani üleval, kuid kas selle läbi lugemine midagi selgemaks teeb? Mulle mitte. Lõppkokkuvõttes jõuavad kõik selleni, et asi on suhtumises. Mina ka. Siiani muudele järeldustele jõudnud ma pole. On inimesi, kelle jaoks on viitamine elementaarne, kuid on ka neid, kelle jaoks mitte Käsitöö hinnad. - Page 14 482393 .
Annyliis
Annyliis
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : olemas
Kudumisoskus : olemas
Postituste arv : 3513

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  aet10a Püh 15 Jan 2012, 18:44

Emmaliine kirjutas:Seega jõuan mina isiklikult tagasi alguseni, et kõik algab suhtumisest. See, et tuleb austada teiste loomingut ja et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega. Seda nimetan mina elementaarseks lugpidamiseks teise inimese suhtes ja ma isiklikult püüan sellest lähtuda. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui keegi tuleb "viibutab mu nina all" oma disaineri "õigustega", ise ei teagi, mis tegelt ta õigused on.

Nõustun sinuga 100%. Ja kes tahab teada, mis asi on tegelikult toote disain, mingu ja õppigu. Sellised erialad on meil ülikoolides täiesti olemas.
Austan väga neid, kes oskavad luua. Mustri autorile viitamine on elementaarne, samas ju suhteliselt uudne asi. Meie ajal ju koolis sellist asja ei õpetatud.
Aga kui ikka tehakse mingi lihtne triibuline kampsun ja siis peetakse ennast jubedaks disaineriks, no andke andeks.

_________________
Minu maailm
aet10a
aet10a
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : on olemas, aga tahtmist ei ole
Kudumisoskus : arvasin, et väga hea, aga tegelikult täieneb iga päev
Postituste arv : 3470

http://aet10a.WordPress.com

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Püh 15 Jan 2012, 18:49

Asi on suhtumises - igaüks suhtub ju erinevalt Käsitöö hinnad. - Page 14 313185

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helen Püh 15 Jan 2012, 18:57

rion kirjutas:Ma ütleks, et see värk on selge nagu seebbivesi Käsitöö hinnad. - Page 14 313185

Disainiasjade puhul olen kuulnud räägitavat "kasulikust mudelist" (patenti polevat mõtet võtta). Aga täpsemalt ma ei tea.
Sügisel oli Tartust sarnastel teemadel mingi loeng. Oleksin tahtnud isegi sellest osa võtta, aga see oli vist osaliselt inglise keeles...

Kasuliku mideli võib oma asja peale võtta igaüks. Patendiamet ei kontrolli, kas päriselt see asi on enne olemas olnud, kas see on innovaatiline jne. Kui aga mina leian, näiteks netist, samasuguse asja, mis on üles laetud enne kasuliku mudeli registreerimist, siis jääb taotleja kasulikust mudelist ilma. Kulusid ja riigilõivu talle loomulikult keegi tagasi ei maksa. Rahvuslike motiividega ja käsitöös kasutatavate üldteadmiste peale on seda ka väga mõtetu võtta.

Kunagi üks kitsepiimaseepide tegija meil Eestis taotles kasuliku mudeli, sai ka selle. Kahjuks jäi ta sellest sellisel kujul ilma, kuna seepe ja piimaseepe on siin tehtud ajast-aega. Neti kaudu välismaalt leiab piimaseepide retsepte veel suurema hulga. Lõppkokkuvõttes, ei tohi teha täpselt samade grammidega toodet. Kui ma olen proffessionaal, olgu siis seebikeetmises või kudumises, siis ma olen mõtlemisvõimaline ja suudan asju muuta.

Eestis aga tõesti oleks ilus, kui mõni väga väljapaistev käsitöökunsti toode turule tuleb ja sellest keegi teeb edasiarenduse, siis oleks algautorile ka viide.
Näiteks: Kas Sa tead Maru mütse? Meie oleme Marust inspiratsiooni saades, teinud midagi veel paremat. Meie mütsid on kootud 100% naturaalsetest lõngadest ning kaunistatud loodusliku klaasi ja poolväriskividega. Poolvääriskivid aitavad Sul ellu viia oma unistusi ja soove.
Kindlasti ei tohi aga ma oma mütsile panna "Maru mütsid", see oleks juba kaubamärgi vargus.

Aga nagu ma juba enne ütlesin, ise käsitööd ei müü ja võin siin teoretiseerida pikalt. Käsitöö hinnad. - Page 14 102595

_________________
www.rohelinevihmavari.ee
Helen
Helen
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : heegeldan
Kudumisoskus : enam ei oska midagi
Postituste arv : 2282

https://www.mustrimaailm.net/t1376-heleni-tegemised

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Püh 15 Jan 2012, 19:03

Ega minagi ei müü, vähemalt mitte võõrast "loomingut", aga asi ongi minu jaoks põhimõttes. Ja nt kui ma leidsin buduaarist ilmselgelt minu lendurimütsi jäljendid, mida autor omaloomingu pähe müüs, siis ma kirjutasin sellele müüjale ja uurisin tema nö autoriõiguseid. Kui ta tõesti oleks olnud nende asjade autor, siis ta poleks oma müügikuulutust maha võtnud. Minu eesmärk polnudki see, et näe, mina olen selle autor, nüüd ei või keegi seda teha. Minu jaoks oli asi põhimõttes, et kui sa teed 1:1-le kellegi ideed, siis ole viisakas ja viita sellele, mitte ei reklaami oma disainina seda.

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  aet10a Püh 15 Jan 2012, 19:34

Helen, see just oligi kasulik mudel, mis ka mulle pakuti Käsitöö hinnad. - Page 14 65717 . Ja selle asja algne idee on patenteeritud. Aga minul teised materjalid, seega on patenteeritud ikka teine asi. Ennem ütlesingi valesti. Sorry.

Ja need sinu mütsid, mis on parendatud, see just ongi toote disain. Siin ju tegid paljud kuulereid ja kõik olid happyd. Enamus muutis originaale, kuigi idee ju kuulus neile norrakatele. Pole midagi parata, inimesed on andekad. Ja usun, et need norrakad on üliõnnelikud, et on valminud nii palju erinevaid ja kauneid tooteid nende idee põhjal.

_________________
Minu maailm
aet10a
aet10a
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : on olemas, aga tahtmist ei ole
Kudumisoskus : arvasin, et väga hea, aga tegelikult täieneb iga päev
Postituste arv : 3470

http://aet10a.WordPress.com

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Hayley Püh 15 Jan 2012, 19:40

Emmaliine kirjutas:
Seega jõuan mina isiklikult tagasi alguseni, et kõik algab suhtumisest. See, et tuleb austada teiste loomingut ja et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega. Seda nimetan mina elementaarseks lugpidamiseks teise inimese suhtes ja ma isiklikult püüan sellest lähtuda. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui keegi tuleb "viibutab mu nina all" oma disaineri "õigustega", ise ei teagi, mis tegelt ta õigused on.
Õige, kõik algabki suhtumisest. Aga üks asi on kellegi tööst inspiratsiooni saada , selle inspiratsioonipuhangu tulemusena miskit luua. Teine teema on aga see, kui võetakse juba konkreetselt teise inimese tehtud skeemid, mida teinekord on mitu lehekülge, muudetakse seal miskit natuke ja siis esitatakse oma loominguna.
avatar
Hayley
Pitssallide meister

Heegeldusoskus : keskmine
Kudumisoskus : keskmine
Postituste arv : 85

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  katriina7 Püh 15 Jan 2012, 19:43

Kas keegi mäletab veel seda hüüdlauset minevikust: "Kunst kuulub rahvale!" ? Käsitöö hinnad. - Page 14 483716

See selleks aga ega me selle järele tegemise ja müümise vastu niikuinii ei suuda võidelda. Inimesi on ikka igasuguseid. Mina pooldan mustri loojatesse lugupidavt suhtumist.
katriina7
katriina7
Turbovarraste omanik

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : piisavalt hea
Kudumisoskus : piisavalt hea
Postituste arv : 8730

http://tiinablogi.wordpress.com/ http://www.ravelry.com/projects/katriina7

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Püh 15 Jan 2012, 19:45

Kuulerite idee ei kuulunud neile norrakatele, nemad tegid need lihtsalt kuulsaks (minu arusaamine asjast).
Ravelrys ringi tuhnides, leidsin paar aastat varasema kuupäevaga kuulereid.

Leidsin netist ühe laheda kaeluse. Tegin sellest edasiarenduse - mütsi. Silmi on sel palju rohkem, tagant kokkuheegeltatud, serv üle heegeldatud jne... <- on see juba uus toode? (blogis mul nagunii link algsele asjale, kust idee sain).

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  katriina7 Püh 15 Jan 2012, 19:45

Hayley kirjutas:
Emmaliine kirjutas:
Seega jõuan mina isiklikult tagasi alguseni, et kõik algab suhtumisest. See, et tuleb austada teiste loomingut ja et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega. Seda nimetan mina elementaarseks lugpidamiseks teise inimese suhtes ja ma isiklikult püüan sellest lähtuda. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui keegi tuleb "viibutab mu nina all" oma disaineri "õigustega", ise ei teagi, mis tegelt ta õigused on.
Õige, kõik algabki suhtumisest. Aga üks asi on kellegi tööst inspiratsiooni saada , selle inspiratsioonipuhangu tulemusena miskit luua. Teine teema on aga see, kui võetakse juba konkreetselt teise inimese tehtud skeemid, mida teinekord on mitu lehekülge, muudetakse seal miskit natuke ja siis esitatakse oma loominguna.

Täpselt minu mõte. Selleks, et mustrit omaloominguna esitada peaks see originaalist vähemalt 2/3 erinema ja esmapilgul ei tohiks ta nö äratuntav ollagi
katriina7
katriina7
Turbovarraste omanik

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : piisavalt hea
Kudumisoskus : piisavalt hea
Postituste arv : 8730

http://tiinablogi.wordpress.com/ http://www.ravelry.com/projects/katriina7

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  aet10a Püh 15 Jan 2012, 19:57

rion kirjutas:Kuulerite idee ei kuulunud neile norrakatele, nemad tegid need lihtsalt kuulsaks (minu arusaamine asjast).
Ravelrys ringi tuhnides, leidsin paar aastat varasema kuupäevaga kuulereid.

Leidsin netist ühe laheda kaeluse. Tegin sellest edasiarenduse - mütsi. Silmi on sel palju rohkem, tagant kokkuheegeltatud, serv üle heegeldatud jne... <- on see juba uus toode? (blogis mul nagunii link algsele asjale, kust idee sain).

Nii on ju enamus mustritega, nende loojad ei ole inimesed, kes end nii nimetavad. Hakkasingi mõtlema, et need polnudki norrakate loodud päriselt Käsitöö hinnad. - Page 14 65717 . Marugi ju tõi need nupud vaid uuesti kasutusse.
Hayley, nõustun sinuga, et kellegi mustrit enda omaks nimetada, pole korrektne. Tegelikult ju on nii, et kui mulle nt Ravelrys miski meeldib, siis teen selle ja viitan ka rõõmuga autorile. Mittemeeldivat asja ju ei teegi.
Samas nõuda, et mustris mitte midagi muuta ei tohi, on nonsens. Egas ma ju siiski ennast autoriks dituleeri, kui olen kolm nuppu juurde kudunud.

_________________
Minu maailm
aet10a
aet10a
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : on olemas, aga tahtmist ei ole
Kudumisoskus : arvasin, et väga hea, aga tegelikult täieneb iga päev
Postituste arv : 3470

http://aet10a.WordPress.com

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  laanelill Püh 15 Jan 2012, 19:59

Hayley kirjutas:
Õige, kõik algabki suhtumisest. Aga üks asi on kellegi tööst inspiratsiooni saada , selle inspiratsioonipuhangu tulemusena miskit luua. Teine teema on aga see, kui võetakse juba konkreetselt teise inimese tehtud skeemid, mida teinekord on mitu lehekülge, muudetakse seal miskit natuke ja siis esitatakse oma loominguna.
Hmm... aga see Emmaliine poole kirjeldatud olukord ei ole ju seesama, mida sa, Hayley, kardad?
Emmaliine kirjutas:
...et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega.
Kas selline olukord oleks sulle vastuvõetav?

Küsin, sest olles siin mõne kuu jooksul neid arutelusid jälginud tunnistan, et ma ei tea, kas julgeksin üldse sellistest üritustest osa võtta. Äkki mu oskused ei ole piisavad, et autori juhendeid piisava korrektsusega täita? Ja pealegi, lolli ja loomingulisena nagu ma olen, kipuvad asjad minu käes mõnikord oma elu elama. No ma ei tea, kas ma mõne kampsuni olen kunagi suutnud viimse silmani juhendikohaselt teha. Ikka läheb mõni kasvatamine rida hilisemaks või varasemaks vms. Koetihedusest tingitud muudatustest ma parem ei räägigi, nendeta ei saaks ju. Jah, minu aus meel tahaks väga viidata algallikale. Aga kui tuleb välja, et ma sellega hoopis solvan autorit? Käsitöö hinnad. - Page 14 341784
Et siis parem mitte käsitööd teha või kui teha, siis hästi vait olla, kuni oskused võimaldavad täpset kopeerimist?
Ja mida siis teha, kui kangesti tahaks need kolm nuppu kusagile juurde panna? Või kampsuni allääre pitsi ka varrukaservas kasutada?
Ausõna, mina olen nõutu. Kurb ka.
Käsitöö hinnad. - Page 14 389544
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Püh 15 Jan 2012, 20:35

Laanelill- kui kõik vaid kopeeriksid teiste töid, siis esiteks oleks see maailm mitmemiljoni idee võrra vaesem; teiseks mina viskaks siis vardad nurka. Ausalt. On väga vähe asju, mida ma olen õpetuse järgi 1:1-le teinud. Enamasti ma ei viitsigi suusõnalisi õpetusi rida-realt järlgida vaid rihin vaid üldisemas plaanis. No sallid on teine asi- mul lihtsalt pole piisavalt kogemust ise improviseerimiseks, aga see-selleks. Appi, kui tõesti oleks selline seadus olemas, mis keelaks mul omaloomingut mingi õpetuse juures teha, ma siis üldse ei olekski käsitööga nii sinapeal. See oleks ikka kohutav ahistamine. õnneks, nii see ei ole ja katsugu keegi mulle öelda, et näh, sa ei teinudki rida realt minu õpetuse järgi Käsitöö hinnad. - Page 14 313940 Käsitöö hinnad. - Page 14 80265 Käsitöö hinnad. - Page 14 80265 Käsitöö hinnad. - Page 14 80265 .

Seega, Laanelill, tee nii nagu sina tahad ja mitte ükski seadus ega ka autor ei saa sulle öelda, et sa ei või improviseerida Käsitöö hinnad. - Page 14 718874 . See ongi just see kõige suurem mõnu, minu arvates Käsitöö hinnad. - Page 14 9608 Käsitöö hinnad. - Page 14 553164 .

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Hayley Püh 15 Jan 2012, 21:26

laanelill kirjutas:Küsin, sest olles siin mõne kuu jooksul neid arutelusid jälginud tunnistan, et ma ei tea, kas julgeksin üldse sellistest üritustest osa võtta. Äkki mu oskused ei ole piisavad, et autori juhendeid piisava korrektsusega täita? Ja pealegi, lolli ja loomingulisena nagu ma olen, kipuvad asjad minu käes mõnikord oma elu elama. No ma ei tea, kas ma mõne kampsuni olen kunagi suutnud viimse silmani juhendikohaselt teha. Ikka läheb mõni kasvatamine rida hilisemaks või varasemaks vms. Koetihedusest tingitud muudatustest ma parem ei räägigi, nendeta ei saaks ju. Jah, minu aus meel tahaks väga viidata algallikale. Aga kui tuleb välja, et ma sellega hoopis solvan autorit? Käsitöö hinnad. - Page 14 341784
Et siis parem mitte käsitööd teha või kui teha, siis hästi vait olla, kuni oskused võimaldavad täpset kopeerimist?
Ja mida siis teha, kui kangesti tahaks need kolm nuppu kusagile juurde panna? Või kampsuni allääre pitsi ka varrukaservas kasutada?
Ausõna, mina olen nõutu. Kurb ka.
Käsitöö hinnad. - Page 14 389544
Kui sa kood endale või oma lähedastele , koo juurde nuppe või korda mustrit, mida iganes. Koo või kolmest erinevast asjast üks. Teine teema on see,kui sa võtad juba kellegi teise poolt kirja pandud mustriskeemid, muudad seal natuke miskit ja siis esitad seda enda omana või selle järgi kootud asju omaloominguna.
Ma küll ei tea, mis "üritust" sa silmas pidasid, millest sa ei julgeks osa võtta.
Kui ma viisin hiljuti läbi rätiku "salakudumist" , siis pilluti mu suunas üsnagi sapiseid märkusi, andmata endale aru, et see salakudumine on täiesti vabatahtlik tasuta üritus. Kui juba alguses muster ei meeldi, siis ei ole vaja ju kududa, mitte hakata sõimama mustri tegijat .Mina ei teinud seda mingitel kasu saamise eesmärkidel, peale selle et sain juurde palju toredaid tuttavaid. Tulin veel paljudele vastu ja lisasin hilinemisega nimekirja. Isegi kui "üritus" hakkas juba lõppema, sai mõni vahva kuduja mu käest mustri. Aga ma sain ka kirju, kus lausa nõuti, et ma pean andma, et mul oleks nagu kohustus seda teha.Ja need , kes koos minuga kudusid, ükski ei kurtnud, et ma oleks kui kubjas piitsaga kõrval seisnud . Nendele vahvatele kudujatele korraldaks iga kell samalaadse ürituse.
avatar
Hayley
Pitssallide meister

Heegeldusoskus : keskmine
Kudumisoskus : keskmine
Postituste arv : 85

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  katriina7 Püh 15 Jan 2012, 21:32

Mina ootan seda üritust küll pikisilmi Käsitöö hinnad. - Page 14 65717
katriina7
katriina7
Turbovarraste omanik

Käsitöö hinnad. - Page 14 Vip_to10
Heegeldusoskus : piisavalt hea
Kudumisoskus : piisavalt hea
Postituste arv : 8730

http://tiinablogi.wordpress.com/ http://www.ravelry.com/projects/katriina7

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Krentu Püh 15 Jan 2012, 21:49


aet10a kirjutas:Ja kes tahab teada, mis asi on tegelikult toote disain, mingu ja õppigu. Sellised erialad on meil ülikoolides täiesti olemas.
Austan väga neid, kes oskavad luua. Mustri autorile viitamine on elementaarne, samas ju suhteliselt uudne asi. Meie ajal ju koolis sellist asja ei õpetatud.
Aga kui ikka tehakse mingi lihtne triibuline kampsun ja siis peetakse ennast jubedaks disaineriks, no andke andeks.

Minu meelest oskavad just nö õppinud disainerid väärtustada lihtsat disaini ehk et üks triibuline kampsun võib endas kanda tugevat disaini. Võtkem kasvõi Marimekko toodang või siis näiteks see "tavaline" joogiklaas. Enam lihtsamat joogiklaasi ei saagi vist olla aga ometi on just need proportsioonid, kuju jm. mis teevad temast nn disainiobjekti Käsitöö hinnad. - Page 14 509582
Koepinnad ja -mustrid pole autorikaitseobjekt, nagu noodid või tähedki. Viis, kuidas nad on kokku pandud, teeb nendest unikaalse teose.
Minu meelest on kogu see asi üsna lihtne - kui sa ise tead, et oled oma asjad ise välja mõelnud, siis pole ju midagi karta. Kui tead, et oled kuskilt tugevat inspiratsiooni saanud, siis viita. Ikka oma südametunnistusest peab lähtuma. Ja ma ei usu, et kellelgi on mingi suur probleem kui sa teed tema juhendi järgi mõned asjad müügiks (nagu nt Rion räägib). Probleem tekib siis, kui see sama disainer tahab samuti oma toodet müüa ja kui nad nt kuskile laadale kõrvuti lettidele satuvad Käsitöö hinnad. - Page 14 509582
Mõned asjad on lihtsalt väga isikupärased ja paistavad silma. Minu vanaema küll selliseid kindaid ei teinud, nagu Marul on, kuigi ka tema kudus mu kinnastele ja mütsidele mummusid Käsitöö hinnad. - Page 14 483716

_________________
http://www.krentu.blogspot.com
Krentu
Krentu
Kudumite disainer

Heegeldusoskus : piisav
Kudumisoskus : parem kui heegeldamine
Postituste arv : 459

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  aet10a Püh 15 Jan 2012, 22:03

No ütleme, et maitse asi, mida nüüd just disainiks pidada. Sel juhul oleme me kõik siin disainerid.

_________________
Minu maailm
aet10a
aet10a
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : on olemas, aga tahtmist ei ole
Kudumisoskus : arvasin, et väga hea, aga tegelikult täieneb iga päev
Postituste arv : 3470

http://aet10a.WordPress.com

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  laanelill Püh 15 Jan 2012, 22:39

Hayley - Mul on väga kahju, et oled haiget saanud. Käsitöö hinnad. - Page 14 760535
Kahjuks on inimesi igasuguseid. Vähemalt mina pean endale ikka aegajalt meenutama, et enamasti inimesed siiski ei taotle halba, kui mõni ütlemine või tegu halvasti välja kukub. Kirja teel on emotsioone kerge vääriti mõista jne.

Imetoreda müstilise roosisalli salakudumisest ma osa ei võtnud, liiga palju oli sel hetkel kiireid kingitegemisi ees. Siiamaani õhkan igatsevalt neid iludusi vaadates, sest muster on tõepoolest imeline! Loojale kuulub minu siiras austus ja imetlus!
Käsitöö hinnad. - Page 14 1370803959 Käsitöö hinnad. - Page 14 1370803959 Käsitöö hinnad. - Page 14 1370803959

Kudumise nagu ka muu käsitöö osas naudin tõesti loomingulisust. Kus on kunsti ja käsitöö piir, selle üle ma parem isiklikust vaatenurgast ei arutleks, sest ennast kunstnikuks või disaineriks nimetada ei oskaks ma kuidagi. Mm... olgu, "hobikunst" võibolla mõne asja puhul isegi sobiks, teen ju aegajalt ka siidimaale ja muud sellist toredat. Minu kudumid on aga kõik hästi-halvasti juhendijärgsed või millestki inspireeritud või millegi tuletised. Sallikunstis olen eriti algaja ja improviseerida ei oska. Noh, lihtsale põhiosale lihtsa äärepitsi kombineerimisega saan hakkama, nagu ka labakindale mustrikirja sobitamisega. Seda autoritööks või kunstiks nimetada oleks ju lausa imelik. Seega autoriõigustele ma niikuinii ei pretendeeri. Austan tõelisi tegijaid ja olen veendunud, et enda nimega nimetatud looming peaks ikka tõeliselt originaalne olema.

Aga murelik olen ikka. Sest kui ükskord peaks saabuma see kena päev, mil mõni minu näppude vahelt tulnud asjake osutub mitte päris vajalikuks mulle endale, tütardele, emale, sõbrannale... ja tekib mõte, et äkki tõesti võtaks selle kaasa näiteks käsitöölaadale või paneks Isetegija foorumi oksjonile? Aga võibolla just juhtus, et selles kudumis, mida algselt plaanisin endale või oma lähedastele kududa, on nüüd mõni pisike muudatus sees. No näiteks kusagil on nupuke rohkem või vähem. Ju ma ise peaksin sel juhul tulemusega ikkagi rahul olema, muidu ma teda ju näidata-pakkuda ei tahakski. Minu süda tahaks sel juhul ikkagi kangesti viidata algallikale. Oh, lõppeks kasvõi niiviisi, et panen kudumi juurde andmetele lisaks pildikese (lingi) originaaliga, millest inspiratsiooni olen saanud.
Palun-palun, austatud kudumisloomingu autorid, kinnitage mulle, et selline teguviis ei oleks teile solvav!
Käsitöö hinnad. - Page 14 60514
Käsitöö hinnad. - Page 14 46755 Käsitöö hinnad. - Page 14 46755 Käsitöö hinnad. - Page 14 46755

Terapeudina saan hästi aru, et meil kõigil on omad emotsionaalsed teravnurgad, mis meie reageeringuid mõjutavad. Igaühel natuke omamoodi, aga raskeks teevad need meie elu ikka. Õnneks on meil elu jooksul võimalik ikka ja jälle oma murekohtadega kohtuda ning neist vabaks saada. Saan selles osas abiks olla, terapeudi või saatjana emotsionaalsel siserännakul
Käsitöö hinnad. - Page 14 1370803959


Lähen nüüd ise ka oma emotsioonidega tegelema
laanelill
laanelill
Usin lobiseja

Heegeldusoskus : natuke ikka
Kudumisoskus : Loominguline ja arenev. Enam ei söanda ühegi kuduprojekti kohta öelda, et seda ma küll kunagi tegema ei hakka. ;)
Postituste arv : 564

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  kirzika Püh 15 Jan 2012, 22:48

Teema on siin päris kuumaks läinud....mina ka seda meelt et kui teen mingi õpetuse järgi, näiteks garnstudio lehelt mingi mudeli järgi ja panen oma blogisse üles,siis ma alati viitan kuskohast olen õpetuse/mustri/idee saanud ja kui näiteks annan selle toote laadale müügiks, siis otsjale tuleks see kaada pakkida vastava infolehega,et mina (näiteks Kirzika) olen küll töö teostaja aga muster saadud sealt ja sealt...onju lihtne tegelt.

kui mõtlen ise täitsa oma peaga midagi välja..tõesti oma mustrikombrinatsiooni või midagi...(mitte paar rida või silmust) siis võin disainimise au endale saada.

Tegelikult on lihtne! Südametunnistus on hea asi. Kes ei kuula oma südametunnistust ja tahtlikult teiste mustreid ja ideid enda omana presenteerivad, nende mihklipäev ei jää tulemata!
Igale teole järgneb tagajärg..alati. (headel tigudel on kõik hää) Käsitöö hinnad. - Page 14 80265
kirzika
kirzika
Uue mustri otsingul

Heegeldusoskus : õpin alles
Kudumisoskus : õpin alles
Postituste arv : 17

http://www.kirzika.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helikene Teis 17 Jan 2012, 14:22

Kas ostaksite seda mustrit?

_________________
HeliTegi
Helikene
Helikene
Innustaja

Käsitöö hinnad. - Page 14 Toetaj11
Heegeldusoskus : olemas
Kudumisoskus : pidevalt paraneb
Postituste arv : 5845

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 14 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  anka Teis 17 Jan 2012, 14:28

Helikene kirjutas:Kas ostaksite seda mustrit?
Mina ei ostaks Käsitöö hinnad. - Page 14 341589

_________________
Oma järge ootavat lõnga ei ole kunagi liiga palju:)
anka
anka
Abiline
Abiline

Heegeldusoskus : täitsa olemas
Kudumisoskus : nõuab arendamist
Postituste arv : 18309

http://ankatilke.blogspot.com/ http://www.ravelry.com/people/ankatilke

Tagasi üles Go down

Lehekülg 14, lehekülgi kokku 17 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele