www.mustrimaailm.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Käsitöö hinnad.

+65
jutapille
laanelill
katriina7
pisike_smile
Cassie
meka
Hayley
Katriina
Helen
trinsu
toomkuningas
maapiiga7
helin12
triin112
siidisaba
Erru
anneli69
Drex
tiianiin
gerri
krissu787
pirtsux
kiisumari
v2ikekass
annuška
Pisi-Pisi
Bellemoore
carissime
härm
kirzika
Annyliis
p2ike26
Miuks
kaltsunukk
Terje
sokid11
sirtsuke
tiina
kair
Krentu
Emmaliine
ilona
Maadlipreili
Merrukas
aet10a
annero
kammeljas
siil
Sussukas
Helikene
Mumm
Berta
tegelinski
Tirtsukas
Retsete
gabriella
LillyS
rion
anjusa
Nuksu
mapikas
anka
Annely
Kaisukas
maasikmari
69 posters

Lehekülg 13, lehekülgi kokku 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  triin112 Reede 13 Jan 2012, 19:36

Mhmhh, igaks juhuks küsisin üle, et kas sain ikka õigesti aru.
Aga äkki siis saadaksidki meilile saanud kinnituse?
triin112
triin112
Teeneline

Heegeldusoskus : ikka oskan
Kudumisoskus : kuduhoolik
Postituste arv : 10533

https://www.mustrimaailm.net/t1229-varrastesober-triin112 http://www.ravelry.com/projects/triin112

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Reede 13 Jan 2012, 19:39

Et kuskil laadal müües võtan väljaprinditud paberi kaasa?
Ja kolmandatele osapooltele oleks nagu imelik lihtsalt uudishimust kahe teise isiku kirjavahetus saata... Käsitöö hinnad. - Page 13 9608
Segane värk ühesõnaga.

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Cassie Reede 13 Jan 2012, 19:44

Kui juba nii peensusteni vaja minna, siis ma laseks mustri loojal kirjutada lihtsalt pdf vormis nö luba, et mina see see isik luban sellel isikul jne.. Ja kui juba selline paber on ja siis ka ei usu, siis juba selle inimese probleem. On mullegi öeldud, et tal on luba jne, aga pole hakanud sellepärast ekstra mustri loojale kirjutama ja üleküsima, sest tundus suht kaheldav see luba olemas olu.. Ei tea, kas oleks ikka pidanud.. ?
Cassie
Cassie
Ütleb sõna sekka

Heegeldusoskus : ei harrasta
Kudumisoskus : areneb iga tööga
Postituste arv : 225

http://cassierosse.tumblr.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Reede 13 Jan 2012, 20:20

Siis oleks kõikse kavalam hoopiski mustri loojal endal oma lehele (nt mustri juurde kuhugi...) mingi nimekiri teha... Käsitöö hinnad. - Page 13 9608

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Reede 13 Jan 2012, 21:09

Kuule, mingil suvalisel tondil, kuskil turul/laadal pole küll õigust küsida sinu käest tõestusi. Kui küsib, ütled, et on olemas ja kõik. Rohkem ei pea sa kellelegi tõestama. Ja kellelegi pole õigust seda nõuda ka (peale autori enda vast). See on ikka täiega sürr, mu meelest.


Kui ma nüüd üdini aus olen, siis minu silmis on eesti autorid eriti kohe vindi üle võlli keeranud. Ma saan täiesti aru, kui inimene ootab, et tema mustri järgi või tema töö järgi tehtud tööle lisatakse viide jne. Ja et autor siis mainib, kui seda ei ole. See on täiega õigustatud nõudmine. Aga see mustrite jagamine, selle järgi tehtud tööde müümine jne. See on üsna hullumeelseks kiskunud. Ausaltöeldes pole mul ammugi enam väga isu "Eesti toodangut" toetada, sest lisaks mustrile, mille eest ma sugugi vähe ei pea välja käima, saan ma a'la A4 pikkuse nõudmiste listi kaasa, mida ma tohin ja ei tohi selle mustriga teha. Kõige trastilisem nõudmine on olnud, et ei tohi rohkem kui a'la 4 tööd selle mustri järgi teha (ok, see polnud eesti juhend) Käsitöö hinnad. - Page 13 602675 Käsitöö hinnad. - Page 13 602675 Käsitöö hinnad. - Page 13 602675 . Tiba liiale minnakse ka. Ja ausaltöeldes ei saa ma aru, mis kasu on kogu sellest ähvardavast tekstist seal töö järel/ees kui reaalis pole tal oma õigusi võimalik kaitstagi. Pigem tuleb tegeleda suhtumise kasvatamisega, austus teise loomingusse jne.

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helen Laup 14 Jan 2012, 00:49

Kaisukas kirjutas:Minu käsitööpäevikus oli juttu autoriõigustest ja seal oli ka hea video.

Mujal maailmas on nii, et vabalt võid minna osta omale gucci ja selle siis järgi teha. Ning oma nime peale panna. Kaubamärk on see, mida kaitsevad seadused. Toodetele kui sellistele need ei laiene. Seda siis just moetööstuses, kuhu alla ka käsitööna valmistatud (riide)esemed kuuluvad. Seega ei saa disainer tegelikult keelata müüki. Liiatigi on ainuüksi lõnga muutmine teinud asjast SINU loomingu. Algallikale viitamine on siiski loomulik ja tervitatav Käsitöö hinnad. - Page 13 718874

(kui ma koju jõuan kunagi 11 paiku, siis ma otsin selle video üles. Seni võite ise mu päevikus tuustida paar lk tagasi)

Meil on see asi tegelikult samamoodi.
Mõni aeg tagasi oli olukord, kus lasin disaineril teha lõikeid lasteriietele. Siis tuli jutuks, et mismoodi see seadusandlus on ja mida ei tohi-tohib kasutada jne. Kui palju lõiget muutes on see juba uus. Tema vastus oli selline, et kui võtame näiteks T-särgi ja asendame kollase kandi rohelisega või nööbid trukkidega või laiendame varrukat 1cm võrra, siis on juba tegemist uue lõikega ja uue tootega. Ta oli lõigete konstrueerija Baltikas, usun, et valdab teemat päris hästi.
Samasse kategooriasse võiks käia ka käsitöötooted, kui juste ei ole tegemist autorieksemplaridega, mida on 1. Ja ka siis, kui asendan sallil ühe detaili, siis ongi juba uus asi.
Helen
Helen
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : heegeldan
Kudumisoskus : enam ei oska midagi
Postituste arv : 2282

https://www.mustrimaailm.net/t1376-heleni-tegemised

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helen Laup 14 Jan 2012, 00:58

Emmaliine kirjutas:Ja tegelt ongi see sürr, et mismõttes ma ei tohi müüa asja (ok, mul tegelt pole vajadust, aga asi on põhimõttes) kui ma olen selle mustri eest juba nagunii raha välja käinud, seega ma pole autorile mingit kahju tekitanud. Samas kui see tobe keeld ära võtta ja ehk siis panevad inimesed ka palju kergemalt viite originaalallikale.

Üks mõte veel. Enamik mustreid on ju müügis tingimusega, et võib kasutada enese tarbeks, mitte müügiks, tehes max 4 eksemplari. Ütleme, et selle mustri hind on 5€. Samas võiks ju olla ka teine variant, kus hind on näiteks 50€ ja juures on ka luba, teha neid samu asju müügiks, piiramatult. Lisatingimusena viide mustri autorile oleks igati ilus. Kui mustri ostja arvab, et ikka nii vinge muster on, et müüb, siis ta on ka nõus selle kallima raha eest ostma. Minu puhul on üsna tõenäoline, et kui asja ostma lähen ja näen, et selle mustri on loonud SEEjaTOO, siis ma otsin netist üles mustri autori ja võibolla toetan hoopis teda. Kui muidugi originaali teostus järeletehtust kehvem pole. Siis ma eelistan ikka kvaliteeti.
Helen
Helen
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : heegeldan
Kudumisoskus : enam ei oska midagi
Postituste arv : 2282

https://www.mustrimaailm.net/t1376-heleni-tegemised

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  kirzika Laup 14 Jan 2012, 10:34

algatasingi küsimuse just selle pärast, et teada saada, et kui ma näiteks koon dropsi mustri järgi lapse vesti laadale müügiks , siis on viisakas juurde teha sildid, pesemise juhend, kuskohast muster pärist on jne....ja Lilly lehesall jääb samuti alati Lilly lehesalliks (kuigi olen vaid ühe sellise kudunud ja kannan seda ise).

Kas teil enamusel on siis välja kujunenud kindel klientuur....või teete mingi portsu asju valmis ja siis laadal müüüte/ annate müüki?....loen, et mõnedele toob käsitöö leiva lauale, seda on küll hea kuulda. Peavad ikka nobedad ja osavad näpud siis olema kui õnnestub piisavalt palju teha ja müüa ka veel. (tahaks kaaa....aga tean, et see on suur kunst ja vajab palju harjutamist ja samuti tugevaid silmi,et järmisel päeval silmad vett ei jookseks)
sügav kummardus tegijatele!
kirzika
kirzika
Uue mustri otsingul

Heegeldusoskus : õpin alles
Kudumisoskus : õpin alles
Postituste arv : 17

http://www.kirzika.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Krentu Laup 14 Jan 2012, 11:23

Kui helilooja (või näitekirjanik) loob mingi teose, siis alati, kui mõni koosseis seda esitama hakkab, tuleb heliloojalt (näitekirjanikult) või tema esindajalt luba küsida ning lisaks talle ka autoritasu maksta. Missest, et dirigent (või lavastaja) võib seda päris palju muuta. Tavaliselt on lepingus täpselt kirjas, mitu etendust toimub (lisaks muud tingimused). Kas sama loogika ei ole mustrite puhul?
Disaini tähtust ei tasu alahinnata. See on osa valmistootest. Kui Sina pole selle disaini autor, siis sa ei saa öelda, et ese on 100% "sinu tehtud". Kas sa viitad/küsid luba/maksad autoritasu - see on kõik sisemise õiglustunde ja eetika küsimus. Sa võid ju sõita maanteel ka 150 km/h "kui politsei ei kontrolli" või visata kommipaberi maha "kui keegi ei näe". Iga inimene otsustab ise. Aga tasub ikkagi mõelda sellele, et mis tunne on nt Marul, kui keegi koob tema mummukinda koopiaid ja müüb neid Buduaari turul 20 euriga samal ajal kui originaalid on üle 50? Et kas see on hea tunne? Konkureerida oma enda disainiga? Sest ega ükski disainer ei mune ju pidevalt kuldmune. Tavaliselt suudetakse luua ikka piiratud arv hitte, mis leiva lauale toovad.

_________________
http://www.krentu.blogspot.com
Krentu
Krentu
Kudumite disainer

Heegeldusoskus : piisav
Kudumisoskus : parem kui heegeldamine
Postituste arv : 459

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Laup 14 Jan 2012, 13:41

Ma absoluutselt ei alahinda disainerite tööd. Seda ma ka kohe kindlasti ei mõelnud. Aga olgem ausad, sarnaseid asju, kus on vaid 1 mingi muster muudetud, on väga väga palju. No võtame nt neet heegeldatud kõrvaklappidega mütsid. Kes on autor? Ilmselgelt kõik siis ilmselt röövivad kellegi ideed? On nii? Ja nt punkarimütse on terve Ravelry täis ja igaüks küsib õpetuse eest korraliku tasu. Mina nt panen käe südamele ja võin öelda, et ma pole seda mütsi kunagi kellegi järgi teinud. Algselt nägin mina sarnast mütsi hoopis õmmeldud kujul ja sealt tekkis mul idee. Samas, kuidas ma seda tõestan? Ja kes ütleb, et see pole minu looming? Mina ju pole kellegi järgi teinud.

Lihtsalt kogu see asi on kohutavalt keeruline minu jaoks, ausalt! Seepärast ma nagu mõtlengi, et kui igaüks teeb mingi oma "seaduse", mida tema mustriga teha tohib, siis kokkuvõttes ei järgi neid keegi. Kurb, aga tõsi, sest ilmselt kas Eestis pole ühtegi sellist seadust või siis keegi pole neid välja otsinud. Ja ka muusika loomises on samad loogikad. On ette antud, kui palju takte peab lugu erinema, et seda pidada omaloominguks. Ja kokkuvõttes me kuulemegi igapäevaselt üsna sarnase meloodiaga, aga erinevate autorie poolt kirjutatud muusikat.

Kokkuvõttes- ma tahaks näha mingit konkreetset seadust, mis seda reglementeerib (ma tõsiselt ei oska seadustikus orienteeruda Käsitöö hinnad. - Page 13 341589 ). Seni järgin mina lihtsalt austuse põhimõtet. Mingi "seadused", mida igaüks välja mõtleb, mulle absull korda ei lähe. Kusjuures viitamine ongi ainuke asi, mis on kindlalt seadusega paigas, seega see on kindel asi, mida peab tegema ja mida saab nõuda, vastasel korral on tegu plagiaadiga.

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Miuks Laup 14 Jan 2012, 14:38

Põhimõtteliselt on autoriõiguse seaduses ära toodud, millele tekib ja ei teki autori õigust.
Seadusel on mõte ainult siis, kui selle täitmist ka keegi reglementeerib ja kontrollib, muidu polegi ju seadusel mõtet (nagu Eestis nii mõnegi seaduse puhul on).
Maru kinnaste koha pealt- minu vanaema kudus mulle juba 5 klassis kindad, kus käeselg oli kaetud mummudega(see on siis 30 aastat tagasi). Jah, neil kinnastel polnud plastmassist kalliskive (neid ei paneks ma ka praegu oma kinnastele) ning kootud olid need kah maavillasest, mitte akrüülisegust. Minu teada pole Maru kootud mummusid patenteerinud ja seda ei olegi võimalik teha. Loomulikult taunin minagi üks-ühele koopiate tegemist, kuid see on pigem kasvatuse ja suhtumise küsimus.

_________________
Loob ja koob
Miuks
Miuks
Lõngapoodnik

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : olen proovinud
Kudumisoskus : sõltlane
Postituste arv : 3008

http://marikaluks.blogspot.com/ http://www.ravelry.com/projects/Miuks

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helen Laup 14 Jan 2012, 22:07

Miuks kirjutas:Põhimõtteliselt on autoriõiguse seaduses ära toodud, millele tekib ja ei teki autori õigust.
Konkreetne seadus on üsna raamatu- laulukirjutaja keskne.
Võibolla käsitöö kohta neist annaks midagi kohandada:
§ 4. Teosed, millele tekib autoriõigus
16) disaini- ja moekunstiteosed;
§ 15. Tasu kujutava kunsti teose edasimüümise eest
(1) Kujutava kunsti teose originaali edasimüümisel avalikul enampakkumisel (oksjonil), kaubandus- või kunstiorganisatsioonide kaudu on teose autoril õigus saada viis protsenti müügisummast.
§ 18. Teose vaba kasutamine isiklikeks vajadusteks
(1) Autori nõusolekuta ja autoritasu maksmiseta on lubatud teise isiku õiguspäraselt avaldatud teose füüsilise isiku poolt reprodutseerimine isiklikeks vajadusteks. Selline reprodutseerimine ei tohi taotleda mis tahes ärilisi eesmärke.
§ 35. Autoriõigus tuletatud teosele
(1) Teise autori teosest tuletatud teose autoril tekib autoriõigus oma teosele.

(3) Isikul, kes on loonud teise autori teose (algse teose) alusel uue, loominguliselt iseseisva ja algsest teosest sõltumatu teose, tekib autoriõigus sellele teosele. Sellisel juhul tuleb ära näidata algse teose autori nimi, teose pealkiri (nimetus) ja allikas, kus teos on avaldatud.
Helen
Helen
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : heegeldan
Kudumisoskus : enam ei oska midagi
Postituste arv : 2282

https://www.mustrimaailm.net/t1376-heleni-tegemised

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Hayley Püh 15 Jan 2012, 08:53

Vastavalt "Autoriõiguse seadusele" (§ 12) on autoril isiklikud õigused oma loomingule, autoril on õigus teha ise või lubada teha teistel isikutel teoses endas mis tahes muudatusi ning õigus vaidlustada ilma autori nõusolekuta tehtud muudatusi . Seega ilma autori nõusolekuta ei tohi teha ka tuletatud teoseid.
avatar
Hayley
Pitssallide meister

Heegeldusoskus : keskmine
Kudumisoskus : keskmine
Postituste arv : 85

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Helen Püh 15 Jan 2012, 13:53

Hayley kirjutas:Vastavalt "Autoriõiguse seadusele" (§ 12) on autoril isiklikud õigused oma loomingule, autoril on õigus teha ise või lubada teha teistel isikutel teoses endas mis tahes muudatusi ning õigus vaidlustada ilma autori nõusolekuta tehtud muudatusi . Seega ilma autori nõusolekuta ei tohi teha ka tuletatud teoseid.


Tundub, et see seadus on veel vastuoluline ka.
Õnneks ise ei tee käsitööd kellegi teiste mustri järgi ja ei müü seda.


Viimati muutis seda Helen (Püh 15 Jan 2012, 16:11). Kokku muudetud 1 kord
Helen
Helen
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : heegeldan
Kudumisoskus : enam ei oska midagi
Postituste arv : 2282

https://www.mustrimaailm.net/t1376-heleni-tegemised

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Krentu Püh 15 Jan 2012, 14:16

Emmaliine kirjutas:Mina nt panen käe südamele ja võin öelda, et ma pole seda mütsi kunagi kellegi järgi teinud. Algselt nägin mina sarnast mütsi hoopis õmmeldud kujul ja sealt tekkis mul idee. Samas, kuidas ma seda tõestan? Ja kes ütleb, et see pole minu looming? Mina ju pole kellegi järgi teinud.


Sellist asja juhtub tõesti väga tihti, et inimesed mõtlevad täiesti sõltumatult väga sarnaseid asju välja. Öeldakse ju et "ideed on õhus". Oli see telefon või mingi muu leiutis, mis eri maailmajagudes samaaegselt leiutati. Mis siis rääkida veel kudumitest-heegeldistest Käsitöö hinnad. - Page 13 509582


_________________
http://www.krentu.blogspot.com
Krentu
Krentu
Kudumite disainer

Heegeldusoskus : piisav
Kudumisoskus : parem kui heegeldamine
Postituste arv : 459

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  anka Püh 15 Jan 2012, 14:28

See oli raadio leiutamine jah Käsitöö hinnad. - Page 13 718874 ja tegelikult ei olda ikka veel kindlad, kumb siis ennem selle valmis sai kas venelane Popov või itaallane Marconi Käsitöö hinnad. - Page 13 553164

_________________
Oma järge ootavat lõnga ei ole kunagi liiga palju:)
anka
anka
Abiline
Abiline

Heegeldusoskus : täitsa olemas
Kudumisoskus : nõuab arendamist
Postituste arv : 18309

http://ankatilke.blogspot.com/ http://www.ravelry.com/people/ankatilke

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Püh 15 Jan 2012, 16:54

Hayley kirjutas:Vastavalt "Autoriõiguse seadusele" (§ 12) on autoril isiklikud õigused oma loomingule, autoril on õigus teha ise või lubada teha teistel isikutel teoses endas mis tahes muudatusi ning õigus vaidlustada ilma autori nõusolekuta tehtud muudatusi . Seega ilma autori nõusolekuta ei tohi teha ka tuletatud teoseid.

See on väga imelik seadus. Sel juhul oleme me viimane kui üks seaduserikkujad, sest ilmselt ei tõsta keegi meis kätt, et tema on palmikud välja mõelnud või mummud või öökullu mustri jne jne. Seega, me kõik oleme seaduserikkujad, kuna pole autorilt (eeee...tõsiselt, kas keegi üldse teab, kes on need asjad välja mõelnud kunagi 100 aastat või enam tagasi? Käsitöö hinnad. - Page 13 9608 ) luba küsinud. Sest jutt ei käi ju siinkohal enam vaid valmisproduktist. kõik, mis selle valmisprodukti tegemiseks "kulub" on kellegi "leiutatud". Ja nt need kõrvikmütsid- põhi on igaljuhul kunagi keegi esimesena teinud, seega meist keegi ei saa seljuhul öelda, et see müts on omalooming? Onju nii Käsitöö hinnad. - Page 13 9608 . Ja Krentu mummumüts- analoogseid tegi juba minu vanaema ja tema ealised. Nagu ka mummukindaid, seega ka need pole selle seaduse järgi siis omalooming? Heh, see asi on ikka jube segane Käsitöö hinnad. - Page 13 115159 .

Aga...ma natsa uurisin seda asja veel. Nimelt nii palju kui mina aru sain, siis autoriõigused kuuluvad vaid nö patendeeritud asjadele. Kas meil on mingit autoriõigusorganisatsiooni, kes ka disainiga tegeleb? Et siis igaüks jookseb oma soki/salli/mütsiga sinna, et sellele autoriõigused saada?

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  rion Püh 15 Jan 2012, 17:15

Ma ütleks, et see värk on selge nagu seebbivesi Käsitöö hinnad. - Page 13 313185

Disainiasjade puhul olen kuulnud räägitavat "kasulikust mudelist" (patenti polevat mõtet võtta). Aga täpsemalt ma ei tea.
Sügisel oli Tartust sarnastel teemadel mingi loeng. Oleksin tahtnud isegi sellest osa võtta, aga see oli vist osaliselt inglise keeles...

_________________
Minu käsitöönurgake IT-s ja Blogspotis
rion
rion
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : heegelnõelast sõltuvuses
Kudumisoskus : hobikuduhoolik
Postituste arv : 4053

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  aet10a Püh 15 Jan 2012, 17:33

Ei pea võtma just patenti, saad ka autoriõiguse. Aga kui keegi teeb teisest materjalist või muudab kuju, siis on tal ka seda õigus teha ja ka asja müüa. Uurisin kunagi ühe asja kohta patendiametist.

Tõesti, nõustun Emmaliinega. Ka pitsmustrid on ju kunagi ammu-ammu keegi teinud. Kustmaalt siis jookseb piir.

_________________
Minu maailm
aet10a
aet10a
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Toetaj11
Heegeldusoskus : on olemas, aga tahtmist ei ole
Kudumisoskus : arvasin, et väga hea, aga tegelikult täieneb iga päev
Postituste arv : 3470

http://aet10a.WordPress.com

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  helin12 Püh 15 Jan 2012, 17:41

Vähemalt raamatutekstide kasutamisega on nii, et kui autor on olnud surnud rohkem kui 75 aastat, siis võib tema teoseid vabalt kasutada, nt õpikutes. Eks need palmikud, pitsmustrid jne on vanemadki veel. Seepärast tohibki igaüks teha Haapsalu salli või Muhu tikandit, et need on juba igiammu välja mõeldud. Käsitöö hinnad. - Page 13 65717
helin12
helin12
Teeneline

Käsitöö hinnad. - Page 13 Vip_to10
Heegeldusoskus : asjaarmastaja
Kudumisoskus : hobikuduja
Postituste arv : 6450

http://tinyurl.com/ogc7uul http://www.ravelry.com/projects/helin12

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Kaisukas Püh 15 Jan 2012, 17:43

SEE artikkel tibake valgustab asja. Lugege ka Eve kommentaari. Lõpuosa läheb tal nats valeks, sest mujal maailmas on koopate tegemine lubatud. Neid ei tohi lihtsalt Adidasteks jne nimetada. Seepärast saabki nt turult Adibasse osta Käsitöö hinnad. - Page 13 718874

Ma peaks oma toimetaja käest asja sisu nats uurima ...

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Käsitöö hinnad. - Page 13 553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Kaisukas Püh 15 Jan 2012, 17:47

helin12 kirjutas:Vähemalt raamatutekstide kasutamisega on nii, et kui autor on olnud surnud rohkem kui 75 aastat, siis võib tema teoseid vabalt kasutada, nt õpikutes. Eks need palmikud, pitsmustrid jne on vanemadki veel. Seepärast tohibki igaüks teha Haapsalu salli või Muhu tikandit, et need on juba igiammu välja mõeldud. Käsitöö hinnad. - Page 13 65717

70 aastat vist oli see. Lisaks kuuluvad Haapsalu sall ja Muhu tikand rahvakunsti alla, mida autoriõiguse seadus ei piira.


Samas võiks/peaks iseenesest KOGU käsitöö kuuluma rahvakunsti alla, sest sokke ja kampsuneid kuduid juba meie esivanemad Käsitöö hinnad. - Page 13 9608

_________________

Koon, tõlgin ja kirjutan
Ma pole kunagi väitnud, et ma päris normaalne olen Käsitöö hinnad. - Page 13 553164
Kaisukas
Kaisukas
Nõuandja

Heegeldusoskus : statsionaarne soolikaummistus
Kudumisoskus : vohab ohjeldamatult
Postituste arv : 9710

http://www.kaisukas.net http://www.ravelry.com/projects/Kaisukas

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Annyliis Püh 15 Jan 2012, 17:49

Käsitöömaailmas ongi need piirid ja asjad nii õhkõrnad, et vardaotsaga puudutades võivad koost laguneda.

Eitea, kas juristiharidusega käsitöölinegi neile piiridele pihta saab? Käsitöö hinnad. - Page 13 9608

Vist on nii, et iial ei või teada, kellele su tegevus võib meelepaha tekitada. Paned blogisse paari sokke üles, oled uhkegi oma näputöö üle, aga kuskil keegi võib oioiii kuidas solvuda, et näe, tema blogis nähtu põhjal tehtud! Kusjuures tõenäoliselt pole esimene teise blogi isegi näinud mitte.  Käsitöö hinnad. - Page 13 136523 Ohjahhh... teema, mis on liiga keeruline, et kaasa mõelda. Käsitöö hinnad. - Page 13 706160


Viimati muutis seda Annyliis (Esm 27 Jan 2014, 15:28). Kokku muudetud 1 kord
Annyliis
Annyliis
Sissekirjutusega

Heegeldusoskus : olemas
Kudumisoskus : olemas
Postituste arv : 3513

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  Emmaliine Püh 15 Jan 2012, 18:15

Aga minu arvates on see kohutavalt vajalik teema, mida peaks arutama ja püüdma selgust leida, sest antud hetkel valitseb täielik kaos ja igast "nurgast" võib keegi kisendama pista, et näe, minu looming, sina müüd ilma minu loata, järelikult VARAS! Loomulikult tuleb aru anda, et iga loometöö ongi väga õhkõrna piiriga, aga mingid seadused peaks ja võiks seda siiski kaitsta/reguleerida. Olgem ausad, minu jaoks isiklikult on need hetkel välja toodud seadused nii ebamäärased, et nende järgi reaalis käituda tiba keeruline.

Seega jõuan mina isiklikult tagasi alguseni, et kõik algab suhtumisest. See, et tuleb austada teiste loomingut ja et kui sa ikka nägid seda asja kuskil ja tegid teise värviga, muutsid vaid ühe jupi seal, kuid silmnähtavalt on see sarnane algsega, siis sa oled nii aus, et viitad algallikale. Et näe, algidee sain siit, omapoolsete muudatustega. Seda nimetan mina elementaarseks lugpidamiseks teise inimese suhtes ja ma isiklikult püüan sellest lähtuda. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui keegi tuleb "viibutab mu nina all" oma disaineri "õigustega", ise ei teagi, mis tegelt ta õigused on.

_________________
Käsitöö on mu teine nimi juba aastaid. Eriline kirg, õigemini maniakaalsus on mul kootud mütside suhtes:)
Emmaliine
Emmaliine
Sissekirjutusega

Käsitöö hinnad. - Page 13 Vip_to10
Heegeldusoskus : alati võiks parem olla
Kudumisoskus : hindan täitsa heaks, aga arenemisruumi on veel küllaga
Postituste arv : 2908

http://mytsiwabrik.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Käsitöö hinnad. - Page 13 Empty Re: Käsitöö hinnad.

Postitamine  pisike_smile Püh 15 Jan 2012, 18:17

aet10a kirjutas:Ei pea võtma just patenti, saad ka autoriõiguse. Aga kui keegi teeb teisest materjalist või muudab kuju, siis on tal ka seda õigus teha ja ka asja müüa. Uurisin kunagi ühe asja kohta patendiametist.


Ma olen ka kunagi natuke patendeerimist uurinud ja minu meelest piisas lausa sellest, et sa teed selle asja teist värvi, isegi materjal ja kuju võivad samad olla.

Õnneks olen ma nii väike käsitööline, kes ei käi laatadel ja ausalt öeldes ei koo väljaspoole perekonda-sõpru praktiliselt üldse (ja siis ka kingituseks), seega ma ei pea ka muretsema, kas ma kellegi õigusi rikun (ma vähemalt loodan nii) Käsitöö hinnad. - Page 13 483716 .
avatar
pisike_smile
Ütleb sõna sekka

Heegeldusoskus : hea
Kudumisoskus : hea
Postituste arv : 351

https://www.mustrimaailm.net/t1190-pisike_smile-teeb-ka

Tagasi üles Go down

Lehekülg 13, lehekülgi kokku 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele